קניית ברזל

התחייבות לאיכות הכי גבוהה 

המחיר הכי זול 

השרות הכי טוב 

עד 11% הנחה בזמן קורונה 

הכי זול ואיכותי בארץ בהתחייבות קבלו היום הצעה משתלמת 

073-3753285

תוכן עניינים

ככל שהעולם הופך ליותר ויותר מודרני, יותר ויותר מתועש ויותר ויותר בנוי, כך עולה הצורך בחומרי הגלם שבאמצעותם מתרחש תהליךכיצד ממחזרים ברזל והיכן קונים אותו המודרניזציה הזה. חומרי גלם אלה מגיעים כולם מן הטבע, בדרך כלל בתהליך של כרייה, אך גם בתהליך של זיקוק, עיבוד והמרה. אחד מחומרי הגלם המבוקשים ביותר בעידן המודרני הוא ברזל ומתכות בכלל וככל שאנו מתקדמים בזמן, אנחנו נכנסים יותר ויותר לעידן בו רמת הביקוש לברזל הולכת ועולה מעבר להיצע שניתן לייצר באמצעות תהליכי כרייה. בתנאים אלה, עולה החשיבות של תהליך מחזור מתכות, תהליך שמתחיל בהשגת ברזל אותו ניתן למחזר וכאן נכנס למעשה לתמונה השוק של קניית ברזל.

מה זאת אומרת קניית ברזל ומי קונה אותו?

בוודאי שמעתם בשנים האחרונות על מקרים לא מעטים בהם עקרו פורעי חוק תשתיות ברזל מן המרחב הציבורי ובכלל זה גדרות בטיחות בכבישים ראשיים, עמודי תמרורים, כבלי נחושת המשמשים לתשתיות תקשורת, דודי שמש וחשמל וכן הלאה. הסיבה שעומדת מאחורי תופעות אלה היא העלייה בביקוש לברזל לעומת ההיצע הנמוך הקיים בשוק. פערים אלה גורמים לשתי תופעות שליליות: פעם אחת עודף הביקוש גורר עלייה של מחירי הברזל לרמה כזאת שהופכת אותם לבלתי כדאיים ופעם שנייה נגרם מחסור בברזל בו ניתן להשתמש לבניית תשתיות ובניית עוד מגוון רחב של מכלולים ומוצרים לעולם המודרני. אחד הפתרונות החשובים בהיבט זה הוא שימוש בברזל קיים ומחזורו לטובת מטרות אחרות, אלא שהרעיון הוא לא לעקור מכלולי ברזל בניגוד לחוק, אלא להשיג ברזל שאין בו כל שימוש ושניתן להשתמש בו למחזור במקום להשליכו לפח. קניית ברזל היא התהליך המסחרי שבו קונה סוחר מתכות ברזל מכל מקור אפשרי ומפנה אותו למפעלי מחזור או ממחזר אותו בעצמו בכדי למכור אותו הלאה לתעשיות שונות בהן נעשה שימוש בברזל.

קניית ברזל היא פרקטיקה המבוצעת כיום הן על ידי סוחרי מתכות, שמשמשים כמעין מתווכים בין הגורמים בשוק המעוניינים ויכולים למכור ברזל בלתי שמיש ובין התעשיות הזקוקות לו והן על ידי מפעלי מחזור מתכות שמנהלים פעילות רכש עצמאית משלהם, במסגרתה הם גם רוכשים את הברזל וגם ממחזרים אותו לטובת התעשיות השונות. המשמעות מבחינתכם היא שאם יש לכם ברזל מיותר, תוכלו גם להרוויח ממנו כסף וגם לעשות משהו מועיל למען האנושות והסביבה באמצעות מכירתו לאותם סוחרי ברזל.

אילו מוצרי ברזל ניתנים למכירה?

ובכן, בשוק של קניית ברזל קונים כל סוג של ברזל בכל מצב – מכונות כביסה ישנות, עמודי ברזל, מוטות ברזל, מקררים ישנים, מרכבים של כלי רכב, גדרות ומעקות שיצאו משימוש ואפילו מנגל ברזל. כל פריט שעשוי ברזל ניתן למכירה לסוחרי המתכות ולכל פריט כזה יש ערך. אחרי שאמרנו את זה, אי אפשר להתעלם מהעובדה שהערך של מנגל קטן לענף הברזל הוא זניח וכמעט לא קיים וגם אי אפשר להתעלם מכך שהכדאיות של בעל המנגל להתעסק בכל הנושא של מציאת סוחר המציע שירות של קניית ברזל, התמקחות איתו והובלת הברזל תמורת כמה שקלים בודדים, באופן מילולי, היא כדאיות נמוכה מאוד ואפילו לא קיימת. ישנה כמובן דרך להעריך את הכדאיות בכל מקרה ומקרה ועל הדרך הזאת נדבר עוד מעט, אבל בינתיים רק נאמר שגם אם אתם לא מתכוונים להתעסק בנושא, חשוב שאת פריטי הברזל שאתם לא צריכים יותר, לא תשליכו לפח האשפה השכונתי, אלא תניחו לצד הפח כך שאגף התברואה ברשות המקומית יוכל לאסוף אותו במשאית נפרדת ולהעביר אותו ליעדים בהם ניתן יהיה להפיק ממנו ערך. מרבית הרשויות המקומיות בישראל אכן נוהגות כך.

אז איך קובעים את הערך של הברזל?

ובכן, לכל מתכת יש מחיר. ישנה אפילו מתכת אחת שמהווה מכשיר פיננסי חשוב מאין כמותו, הלוא היא מתכת הזהב. יחד עם זאתמחזור מתכות לאיכות הסביבה כאמור, לכל מתכת יש מחיר והמחיר הזה נקוב במונחי כסף ליחידת משקל. ברזל היא מתכת פשוטה ושכיחה יחסית ולכן העלות שלה נמוכה למדי, מה שאומר שבכדי להפוך את כל העסקה לכדאית עבורכם אתם זקוקים למכלולי ברזל כבדים למדי. כדי לסבר את אוזניכם, מחיר ברזל בתהליך של קניית ברזל עומד על שקלים בודדים לקילו בודד. זה אומר שאם הברזל בפריט אותו אתם רוצים למכור עומד על מספר קילוגרמים בלבד, אין לכם מה לצפות ליותר מכמה עשרות שקלים בתמורה לברזל. יחד עם זאת, אם יש בידיכם מכלולי ברזל כבדים שמשקלים מגיע למאות קילוגרמים, הרי שמדובר פה כבר במאות שקלים ולעיתים גם באלפי שקלים. האם אתם רוצים להתעסק עם כל זה בכדי להפיק את הרווח הפוטנציאלי או לא, זה כבר עניין אישי שלכם, אבל האפשרות קיימת ובכל מקרה כפי שאמרנו קודם לכן, גם אם אתם לא רואים כל כדאיות לעסוק בכך, כדאי בהחלט לפנות את הברזל לצד פח האשפה השכונתי.

אבל עוד יותר מכך, גם אם המחיר אותו אתם צפויים לקבל עבור הברזל שבידיכם לא ממש מעניין אתכם, עדיין עומד בפניכם האתגר של פינוי הברזל מהשטח הפרטי שלכם. בהיבט זה בוודאי תשמחו לשמוע שסוחרים המציעים את השירות של קניית ברזל הם האחראים על איסוף הברזל מביתכם ולכן גם אם אין לכם כל צורך בכסף שאותו תוכלו לקבל בתמורה לברזל שברשותכם, עדיין נכון יותר מכל בחינה אפשרית להזמין סוחר מתכות שיפנה את הברזל מהשטח הפרטי שלכם ויחסוך לכם את הצורך להתמודד איתו בעצמכם.

מה עושים עם הברזל לאחר קנייתו?

אחת הסיבות שהשווי של קילו ברזל בתהליך של קניית ברזל הוא כל כך נמוך היא שקניית הברזל היא רק השלב הראשון בתהליך ארוך שמיועד להחזיר את הערך של הברזל. כך למשל, אם אתם מוכרים ברזל מכונת כביסה, צריך עוד להגיע אליכם ולאסוף את מכונת הכביסה. לאחר מכן יש לבצע פירוק יסודי של מכונת הכביסה, להפריד בין הברזל ובין שאר החומרים ולהעביר כל אחד מהם לכתובת המתאימה. לאחר מכן מתחיל תהליך של מחזור הברזל, המבוסס בעיקרו על התכת הברזל ויציקתו בצורת מוטות ברזל במידות שונות, אותם מוכרים לתעשיות השונות לרבות לענף הבניין לשימוש חוזר.

כשמבינים את זה, מבינים מדוע סוחרי מתכות, שגם הם פועלים לפרנסתם ולא לשם שמים, לא יכולים להציע סכומים גבוהים על הברזל אותו הם רוכשים מהמקורות השונים. יחד עם זאת, במכירת ברזל שבידיכם אתם גם מסייעים להנעת הכלכלה וגם להגנה על איכות הסביבה ואם לא די לכם בכך, הרי שמכירת הברזל שברשותכם לידי סוחר מתכות במסגרת עסקת קניית ברזל, מאפשרת לכם להיפטר מכל הברזל החלוד שהצטבר אצלכם בחצר מבלי שאתם צריכים לנקוף אצבע. דבר נוסף שמבינים הוא שאין ממש טעם לבצע השוואות מחירים ואיסוף הצעות מחיר מסוחרים שונים. למעט במקרים של משקלים גבוהים במיוחד, הפערים בין הסוחרים השונים יישארו תמיד זניחים. פשוט מצאו סוחר מתכות שמוכן להגיע אליכם לאסוף את הברזל והניחו את העניין מאחוריכם. מבחינתכם סיימתם עם הברזל המיותר הזה ומבחינת הברזל עצמו, מדובר בהתחלה חדשה, בתעשייה חדשה ובשימוש חדש שממתין לו מעבר לפינה.

בלוג

מה זה פינוי אגרנות כפייתית?

כאשר אנחנו מדברים על פינוי אגרנות כפייתית אנחנו למעשה מדברים על פינוי בתים או דירות של אגרנים כפייתיים. אגרנות כפייתית היא מצב בו אדם אוסף

יש לכם פסולת ברזל ואתם לא יודעם איך להיפטר ממנה? בשביל זה אנחנו כאן! 

מחירי מתכות

  עולם המיחזור שינה את פניו בשנים האחרונות כאשר הכל נעשה בקרב תודעתי גדול מאוד. כולנו זוכרים את תחילת הופעתו של הנייר הממוחזר לאחר קרב

קרא עוד »
היחידה למחזור ברזל קונים ברזל
ברזל למכירה

התבוננו מסביב, כמה מוצרים יש לכם בבית המכילים ברזל או מתכת? כמה מהם לא שמישים כבר שנים? אותם מוצרים שתופסים לכם מקום בבית יכולים לתפוס

קרא עוד »
מחזור מתכות לאיכות הסביבה
מכירת ברזל מחיר

האם אי פעם עברתם ליד פסולת ברזל ברחוב וחשבתם "או, אפשר לעשות מזה כסף!", סביר להניח שזו לא המחשבה הראשונה שעלתה לכם בראש, סביר להניח

קרא עוד »
התקשרו עכשיו