מיחזור אלומיניום

אין ספק שבכדי לשמור על כדור הארץ ועל המשאבים שלו עלינו לעשות שימוש חכם בכל חומרי הגלם בהם אנו משתמשים, לצד שימושמחזור אלומיניום תעשייתי חוזר ככל שניתן. אחד הנדבכים החשובים של תרבות הצריכה בת קיימא הוא כמובן תהליך המיחזור ושימוש באותם חומרים שאותם מיחזרנו בשימוש חוזר בתעשיה כאשר לתהליך כזה מספר רב של יתרונות.

היתרון המרכזי של תהליכי מיחזור הוא איך לא שמירה על איכות הסביבה ומונעת זיהומים אך יש גם השפעה נוספת שהיא אומנם משנית אך לא פחות חשובה והיא הסיבה הכלכלית. כאשר אנו משתמשים בחומר גלם שעבר תהליך של מיחזור אנו יכולים להוזיל את העלות של חומר הגלם בעשרות רבות של אחוזים.

אחד מחומרי הגלם אותם חשוב מאוד למחזר הוא דווקא האלומיניום לאור העבודה שאנו רואים שימושים רבים בחומר הגלם אלומיניום בתעשייה, החל מעולם הבניה בו פרופילים רבים של חלונות או יסודו נעזרים באמצעות אלומיניום, פחיות משקה, מדפים, לוקרים, גדרות ועוד וכפועל יוצא כך גם הערך של תעשיית מיחזור אלומניום עולה לאור הדרישה הרבה לאותו חומר גלם. במסגרת תהליך של מיחזור אלומיניום מותך החומר מצורתו הראשונית לצורת חומר גלם ממוחזר שממנו מיוצר המוצר הבא שיכול להיות כל אחד מאותם דברים שציינו כמו כלי בישול, חלקי רכב ועוד. חשוב להכיר בכך שתהליך המיחזור של אלומיניום צורך פחות מעשירית מכמות המשאבים והאנרגיה אותו צורך התהליך ליצירת חומר הגלם הראשוני כך שאתם יכולים לתאם לעצמכם כמה זיהום אוויר נחסך בתהליך של מיחזור אלומיניום.

 

מה היתרונות של מיחזור אלומיניום?

אז כפי שהזכרנו קודם לכם יש מגוון יתרונות רב למיחזור אלומיניום שבראש ובראשונה ההיבט של החיסכון באנרגיה וזיהום אוויר שנחסך בתהליך המיחזור אל מול תהליך הייצור הוא ככל הנראה המרכזי שבהם. לאחר מכן בא לידי ביטוי היתרון בעלויות כאשר אם ההליך צורך פחות משאבים וגורר פחות זיהום אוויר כך שגם העלות של הליך הייצור של האלומיניום במיחזור היא הרבה יותר זולה מהליך ייצור אלומיניום מחומר גולמי. מעבר לכך בכדי לייצור אלומיניום מחומר הגלם הראשוני אנו זקוקים לשטחים רבים אותם נצטרך לעבד, דבר שגם כן גורם לזיהום אוויר רב ולניצול משאבים לוקה בחסר בהיבט הסביבתי.

כיצד מתבצע מיחזור אלומיניום?

אז קודם כל בשביל למחזר אלומיניום יש לבצע תהליך איסוף מסודר של פסולת אלומיניום כמו למשל פסולת בניין ישנה, פרופילי אלומיניום ישנים, גדרות אלומניום, לוקרים ועוד חפצים רבים העשויים מאלומיניום. תהליך האיסוף נעשה על ידי חברות המיחזור בדרך כלל או על ידי אנשים פרטיים שמוכרים את האלומיניום לאותן חברות מיחזור. לאחר מכן מתבצע הליך מיון דקדקני בו נוציא כל חומר שאינו אלומיניום בכדי שלא יפגע בתהליך המיחזור כמו למשל זכוכיות, ברגים וכדומה. בשלבים הבאים נכניס את האלומיניום אל מכונת התכה שם עובר החומר תהליך הרתחה בחום של 700 מעלות לערך עד שהוא הופך למצב צבירה של נוזל אלומיניום. לאחר הפיכתו לנוזלי שופכים אותו לתבנית בה הוא מתקשה והופך לגליל או מלבן אלומיניום ממוחזר.

מה המחיר של מיחזור אלומיניום?

המחיר של מיחזור אלומניום משתנה כמובן כל הזמן בהתאם לתנאי השוק של ביקוש והיצע אך כלל טווח המחירים של אלומיניום ממוחזר ינוע בין 3-6 ש״ח לק״ג אחד של אלומיניום נקי או של פרופיל אלומיניום כמו חלון למשל. במידה ומדובר ביציקות אלומיניום המחיר שחברת המיחזור תקנה את החומר מכם יהיה מעט יותר נמוך וינוע בין 3-5 ש״ח לק״ג אחד.

 

תוכן עניינים
072-3940729
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!