קניית מתכות

התחייבות לאיכות הכי גבוהה 

המחיר הכי זול 

השרות הכי טוב 

עד 11% הנחה בזמן קורונה 

הכי זול ואיכותי בארץ בהתחייבות קבלו היום הצעה משתלמת 

073-3753285

תוכן עניינים

רוצים לקנות או למכור מתכות מסוגים שונים? כדאי שתדעו שפרט למרכזי המכירה של חומרי גלם לתעשייה ולענף הבניין, ישנו שוק שלםקניית מתכות עבור ענף הבניין שבו תוכלו לקנות מתכות שונות ובמיוחד למכור מתכות שאין לכם צורך בהן. קניית מתכות יכולה להתייחס כמובן למצב בו אתם רוצים לקנות מתכות שונות לצרכים שלכם והיא יכולה להתייחס גם למצב בו אתם מעוניינים למכור מתכת שיש לכם ואין לכם עוד צורך בה. בשורות הבאות תוכלו למצוא הסבר על שתי האופציות ומהי הדרך הטובה ביותר לבצע כל אחת מן הפעולות הללו.

נתחיל באופציה של קניית מתכות

מן הסתם, כאשר אתם מתעניינים בקניית מתכת, אתם מחפשים במתכת שבאמצעותה תוכלו לבצע פעולות שונות של ייצור או בנייה. לצורך העניין, מתכת בצורת מכונת כביסה לא יכולה להועיל לכם הרבה, אלא אם אתם עצמכם מעבדים מתכת ויכולים להפיק ערך מהתכת מתכת מכונת הכביסה וליצוק אותה מחדש בהתאם לשימוש הנדרש לכם. בפועל, ברובם המכריע של המקרים, קניית מתכות מתבצעת לצורך שימושים מוגדרים והציפייה היא לקבל את המתכת בתצורה המתאימה לכך ולא כאוסף של מתכת גולמית שזקוקה לעיבוד נוסף לפני שניתן להשתמש בה. מהסיבה הזאת, כאשר אנחנו רוצים לקנות מתכות אנחנו פונים למרכזים לממכר חומרי בניין או למפעלים שמייצרים מתכת מוכנה לשימוש בתצורת מוטות, גושי מתכת וכדומה. יחד עם זאת, אם יש לכם מתכת שאתם רוצים למכור, כל סוג של מתכת, הסיפור כבר שונה לגמרי.

האם ואיך תוכלו למכור את המתכת שברשותכם?

ובכן, ישנם בשוק סוחרים המתמחים בתהליך של קניית מתכות לצורך מחזורן והשמשה שלהן מחדש ואם יש לכם חפצי מתכת שונים שאין לכם כל צורך בהם, תוכלו למכור אותם לאותם סוחרים בתור מתכת. כך למשל, אם יש לכם חצר ובחצר הצטברה ערימה של פסולת מתכתית כמו גדרות ישנות שהסרתם, מעקה ברזל שזרקתם שם לאחר שיפוץ, מכונת כביסה ישנה, מייבש כביסה או מקרר ישנים, דוד שמש ישן שלא היה לכם צורך בו או כל פריט אחר עשוי מתכת, הרי שאת כל אלה תוכלו למכור לסוחר מתכות ולקבל תמורתם את השווי שלהם בשוק. ישנם גם סוחרי מתכות המתמחים דווקא בתחום הספציפי של קניית מתכות יקרות כמו זהב, כסף, נחושת, טיטניום וכדומה. מתכות אלה הן יקרות הרבה יותר מברזל או פליז וכל מודל התמחור שלהן הוא שונה. בניגוד לעסקת מכירת ברזל בה תוכלו לקבל לכל היותר כמה שקלים בודדים לק"ג, במכירת זהב תוכלו לקבל עשרות עד מאות שקלים לגרם אחד. מן הסתם, אם אתם רוצים למכור תכשיטי זהב שיש ברשותכם, אתם רוצים לפנות לסוחר המתאים ולא למכור את הזהב לסוחר מתכות לתעשייה, אלא לצורף או סוחר במתכות יקרות ולהיפך.

כדי למכור את המתכות שברשותכם, כל שעליכם לעשות הוא למצוא סוחר שמציע את השירות של קניית מתכות מהסוג אותו אתם רוצים למכור ופשוט להציע לו את פסולת המתכת שיש ברשותכם. במקרים רבים יגיע הסוחר אליכם ויפנה את הפסולת מהחצר שלכם בעצמו, אם כי יש לכך עלות שתבוא לידי ביטוי בסך הכסף שתקבלו בתמורה למתכת שמסרתם. ובכל זאת, חשוב לדעת שבמכירת פסולת מתכות, לא כדאי לצפות לסכומי עתק שיזרמו לכיסכם. הסכומים יכולים כמובן להיות גבוהים במידה ויש לכם כמות גדולה של מתכת למכירה ובמידה והמתכת שלכם שווה כסף רב. ככלל, המחיר נקבע לפי משקל והוא נע בין מספר שקלים בודדים לקילו ברזל ועד כמה שקלים בודדים בכיוון העשרה שקלים למתכות יקרות יותר, כמובן לא כולל מתכות יקרות ומתכות אצילות שמחירן גבוה הרבה יותר.

זאת אומרת שאם יש לכם מכונת כביסה ישנה שאותה אתם רוצים למכור בתור ברזל, על אף שהיא שוקלת כ-100 ק"ג, הרי שמתוכם אפשר למצות כמה עשרות בודדות של ק"ג של מתכת, ובמקרה כזה אתם יכולים לצפות למספר עשרות שקלים בתמורה למכונה. לעומת זאת, אם יש לכם כמויות גדולות של פסולת מתכת, בין שמדובר בפסולת שהצטברה אצלכם ואתם רוצים למכור אותה באופן חד פעמי ובין שאתם עובדים עם מתכת, מייצרים פסולת מתכתית על בסיס קבוע ורוצים לסגור הסכם קניית מתכות עם סוחר קבוע, הרי שתוכלו להגיע לסכומים גבוהים של אלפי שקלים על כל טון מתכת.

מדוע משלמים לכם על המתכת שלכם כל כך מעט?

ובכן, מלכתחילה קניית מתכת מבוצעת על מנת להפוך את המתכת העומדת לרשותכם למתכת גולמי שניתן לעשות בה שימוש בשימושים תעשייתיים שונים ובענף הבניין. בכדי לעשות זאת, צריך למשל הסוחר לנהל מגרש מתכת בו הוא אוגר את המתכות עד שמצטברת כמות מספקת של מתכת מסוג מסוים בכדי להמשיך איתה בתהליך. לאחר מכן צריך לפרק את הפריטים שנמסרו ולבודד מהם את חלקי המתכת. כך למשל, אתם הבאתם מכונת כביסה שלמה ועומדת וכדי למצות ממנה את המתכת, יש לפרק אותה לחלקים הקטנים ביותר שלה, להיפטר מכל החומרים האחרים ולהשאיר אך ורק את המתכת. את חלקי המתכת שנותרו יש לשנע למפעל מחזור שם עוברים כל חלקי המתכת תהליך של התכה והפיכת המתכת לנוזלית בכדי שניתן יהיה לצקת אותה לתצורה גולמית של מוטות וקורות בהם ניתן להשתמש בשימושים התעשייתיים הייעודיים.

כפי שניתן לראות, מדובר בתהליך לא קצר ולא פשוט, שיש לאורכו לא מעט עלויות אותן צריך לממן. בשלב של קניית מתכת, רוכש הסוחר את המתכת הגולמית בתצורות שונות ובגדלים שונים, כך שבשלב הזה השווי שלה נמוך הרבה יותר מהשווי שלה לאחר תהליך העיבוד שלה לכדי מתכת גולמית לתעשייה. כאשר אתם מוכרים את פריטי המתכת שלכם לסוחר, זה עלול להיראות לכם כמו ניצול, אבל כעת אתם מבינים את ההיגיון הכלכלי מאחורי התהליך שעוברת המתכת עד שהיא הופכת למתכת ממוחזרת שבה ניתן לעשות שימוש חוזר. תהליך זה מסביר בצורה מובהקת את פערי המחירים בין מכירת מתכות לסוחרי מתכות לצורך מחזור ובין קניית מתכות ממרכזי מכירה לאחר מחזור.

האם ניתן למכור גם חפצי מתכת חלודים?

ובכן, במרבית המקרים התשובה היא כן. החלודה היא שכבה חיצונית שעוטפת את המתכת ולאחר הסרתה מתקבלת מתכת נקייה ומבריקה ללא כל פגם. יחד עם זאת, ישנם חפצי מתכת ששוכבים במשך שנים ארוכות במרחב הפתוח ואלה יכולים לסבול מחלודה שחודרת אל תוך ליבת המתכת. במקרה כזה, המתכת תהיה מחוררת מאוד ואכולה מבפנים. זה לא אומר שלא ניתן למכור אותה לסוחר ולמחזר אותה, זה רק אומר שעל אף שהפריט נראה מאוד גדול וכבד, בפועל משקלו יהיה נמוך מאוד בגלל פגמי המתכת הפנימיים. בתהליך המחזור של המתכת, מבוצעת כאמור התכה של המתכת למתכת נוזלית ובתהליך הזה אין שום משמעות לחלודה או לפגמים במבנה המתכת. על כן, טכנית ניתן למחזר כל מתכת, גם אם היא מאוד חלודה ופגומה, אך יש לקחת בחשבון את השפעת הפגמים על משקל המתכת ובהמשך לכך גם על הסכום שתוכלו לקבל בעדה במכירתה לסוחר. פרט לכך, אין כל מגבלה על חפצי מתכת חלודים, יהיו חלודים ככל שיהיו.

בלוג

מה זה פינוי אגרנות כפייתית?

כאשר אנחנו מדברים על פינוי אגרנות כפייתית אנחנו למעשה מדברים על פינוי בתים או דירות של אגרנים כפייתיים. אגרנות כפייתית היא מצב בו אדם אוסף

יש לכם פסולת ברזל ואתם לא יודעם איך להיפטר ממנה? בשביל זה אנחנו כאן! 

מחירי מתכות

  עולם המיחזור שינה את פניו בשנים האחרונות כאשר הכל נעשה בקרב תודעתי גדול מאוד. כולנו זוכרים את תחילת הופעתו של הנייר הממוחזר לאחר קרב

קרא עוד »
היחידה למחזור ברזל קונים ברזל
ברזל למכירה

התבוננו מסביב, כמה מוצרים יש לכם בבית המכילים ברזל או מתכת? כמה מהם לא שמישים כבר שנים? אותם מוצרים שתופסים לכם מקום בבית יכולים לתפוס

קרא עוד »
מחזור מתכות לאיכות הסביבה
מכירת ברזל מחיר

האם אי פעם עברתם ליד פסולת ברזל ברחוב וחשבתם "או, אפשר לעשות מזה כסף!", סביר להניח שזו לא המחשבה הראשונה שעלתה לכם בראש, סביר להניח

קרא עוד »
התקשרו עכשיו