פסולת מתכת

מחזור פסולת מתכת הוא ענף שמתרחב בשנים האחרונות. אנשים רבים מבינים את היתרונות של מחזור פסולת מתכת. מה זה פסולת מתכת? איך ניתן למחזר אותה? ריכזנו לכם תשובות עבור השאלות.

מה זה פסולת מתכת?

פסולת מתכת היא למעשה כל מתכת שנעשה בה שימוש בעבר. ישנם שני סוגים של מתכות- האחד הוא מתכת ברזלית והשני הוא מתכת אל ברזלית. בין שני סוגים אלה קיימים הבדלים רבים.

מתכת ברזלית

מתכת ברזלית היא מתכת שמועברת להתכה במפעלי פלדה. במתכת הברזלית נכליל את גרוטאות המתכת, מכוניות ישנות ופסולת מתכת לבנה. מחזור פסולת פלדה ומתכת ברזלית, נעשה במפעלים בהם יש תנורים שמגיעים ל1800 מעלות. שם המתכות יעברו התכה ויוצקו לתבניות, על מנת ליצור מוצרים חדשים.

מתכת אל ברזלית

מתכת אל ברזלית היא מתכת שמועברת למפעלי ייצור שונים. במפעלי הייצור השונים ישתמשו בסוג זה של מתכת כחומר גלם על מנת ליצור מוצרים חדשים. במתכת האל ברזלית נכליל נחושת, נירוסטה, אלומניום ועוד.

מה היתרונות של מחזור פסולת מתכת?

חשוב לציין שמתכות ממוחזרות לא יורדות ברמה ממתכות חדשות, ולכן אין סיבה לא למחזר.

שמירה על איכות הסביבה

מחזור חומר, הוא תהליך שעוזר בשמירה על איכות הסביבה, מאחר ובתהליך המחזור מחדשים חומר קיים. פסולת מתכת, היא פסולתמחזור מתכות לאיכות הסביבה שלוקח לה אלפי שנים להתכלות. היא נשארת במשך זמן רב ומזהמת את האדמה. בנוסף, העמידות שלה לשריפות היא גבוהה מאוד. בנוסף, כפי שאנחנו מבינים משמה- פסולת מתכת היא פסולת. היא תופסת מקום רב על פני כדור הארץ. במקום להיות מנוצלת לדברים יעילים ובמקום לנצל את מקום המצאה ביעילות, נעשה בזבוז גם באדמה וגם בחומר. לכן, מחזור של פסולת כזאת תורם רבות לאיכות הסביבה. הוא גם מפחית את כמות הפסולת שזרוקה על האדמה ומזהמת אותה. גם מצריך אנרגיה נמוכה יותר של חום ובעירה על מנת לייצר את המתכות, שכן נעשה שימוש בפחות אנרגיה כזאת על מנת למחזר את החומרים. בנוסף, שימוש בחומר קיים יפחית את השימוש במשאבי הטבע וישמור אותם בטבע.

הוזלת עלויות

ייצור מתכות הוא תהליך לא זול בכלל. כמובן שכל מתכת והתהליך שלה, אך סך הכל מדובר בתהליכים יקרים. כאשר ממחזרים מתכת, לוקחים מוצר מוכן ומחדשים אותו. לחדש מוצר עולה הרבה פחות מליצור אותו מאפס. לכן, כאשר ממחזרים מתכות, העלויות של אותו מוצר לא עולות ולפעמים אף יורדות. בנוסף, כאשר בוחרים למחזר, יש פחות צורך בייבוא מתכות מהעולם. הייבוא עולה כסף רב ולכן כשיורד הייבוא, הדבר מסייע להורדה במחירי המתכות השונות. סך הכל משתלם.

 

איך תבחרו חברה שקונה פסולת מתכת?

ריכזנו עבורכם שלושה טיפים עבור בחירת חברה שקונה פסולת מתכת-

  • חברה המתפקדת כאוספת פסולת – חשוב שתוודאו שזו חברה שמתמחה באיסוף פסולת שרשומה כחברה בע"מ או כעסק מורשה. מומלץ לוודא שהגעתם למקצועים על מנת שתקבלו שירות טוב, וגם כדי שלא תשתפו פעולה עם גורמים לא חוקיים.
  • ניסיון – פנו לחברה בעלת ניסיון בתחום. חברה מנוסה תדע להתנהל כמו שצריך עם איסוף הפסולת ותדע לתקתק את העבודה. תוכלו להכנס לאתר החברה ולראות את התכנים שהיא מציעה. בנוסף, אין כמו שיחת טלפון על מנת להתרשם מהאנשים שעובדים בחברה.
  • מחיר – בררו כמה החברה מוכנה לשלם לכם עבור פסולת המתכת שלכם. אין מחיר חד משמעי עבור המתכות השונות, שכן המחיר משתנה לפי גורמים שונים, ביניהם איכות המתכת. לכן, וודאו שאתם בוחרים בחברה אמינה. חברה אמינה לא תשקר לכם בנוגע לאיכות פסולת המתכת שלכם בשביל מחיר נמוך יותר, וכך תדעו שקיבלתם תמורה הולמת.

 

תוכן עניינים
072-3940729
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!