פירוק סככות

פירוק סככותצריכים לבצע פירוק סככות? אחד הפרמטרים שעליכם לקחת בחשבון הוא בחירת החברה שתבצע את הפירוק. פירוק סככות צריך להתבצע על ידי  חברה מקצועית ומיומנת עם ניסיון בתחום. על פירוק סככות נרחיב במאמר הבא. 

 

מהו פירוק סככות?

פירוק סככות הוא תהליך יחסית מורכב שיש לבצע על ידי חברה מתאימה. קיימים מבנים רבים בהם יש שימוש בסככות מתכת. במקרים אלה יש לפרק את הסככות באופן ידני על מנת לשמור את החומרים השונים ולעשות בהם שימוש- מכירת החומרים, מחזור שלהם או הרכבתם מחדש. 

ישנם מבנים בהם יש שימוש של לוחות אסבסט או גגות אסבסט. במקרים אלה חשוב מאוד שהפירוק יתבצע על ידי אנשי מקצוע מתאימים שיודעים כיצד לבצע את הפירוק. כאשר מפרקים אסבסט מסתכנים בשאיפת חומרים רעילים ולכן חשוב מאוד לבצע את התהליך בהתאם להנחיות הביטחון. לאחר פירוק האסבסט יש להעביר את האסבסט שפורק למתקן הטמנת פסולת ייעודי לכך.

שימוש בחומרים לאחר פירוק סככות 

כאשר מבצעים פירוק סככות יש לקחת בחשבון את החומרים השונים ומה לעשות איתם. לשם כך יש למיין ולהפריד את הציוד שפירקנו לפי חומרי גלם ומה ניתן לעשות איתם- למכור, למחזר או להטמין את הפסולת במקום מורשה. לדוגמא, סככות שעשויות ממתכות ניתן למחזר וכך לשמור על איכות הסביבה. במקרה שמדובר בלוחות אסבסט יש לבצע את הפירוק באופן יסודי ומסודר שלא יסכן חיי אדם. במצב כזה, יש לפנות את החומרים המסוכנים לאתר פסולת מתאים ולהטמין אותם. חשוב מאוד להטמין את הפסולת בהתאם לתקנים ולנהלים של המשרד להגנת הסביבה. יש לקחת בחשבון שבארץ קיימים מקומות מורשים להטמנת פסולת רעילה שעלולה לזהם את הסביבה ופינוי הפסולת לאתר לא מתאים היא עבירה על החוק. 

 

פירוק סככות אסבסט בהתאם לחוק

פירוק סככות שכוללות אסבסט הוא תהליך מורכב מאוד שיכול לכלול סכנות בריאותיות משמעותיות. לכן, קודם כל יש לקחת בחשבון שרק קבלנים מורשים לפירוק אסבסט יכולים לבצע את הפירוק. בעת הפירוק יש לשמור על מספר כללים שונים. קודם כל יש לדווח לכל דייר ברדיוס של 50 מטר על מועד הפירוק על מנת שיוכלו להתפנות מהמקום. בנוסף, חשוב לגדר את המקום ולשים שלט בנוגע לפירוק. אנשי המקצוע שיבצעו פירוק סככות אסבסט יחבשו מסכה וילבשו חליפת מגן שתגן עליהם מפני חשיפה ושאיפה של סיבי האסבסט הרעילים. 

לפני הפירוק יש להרטיב את לוחות האסבסט על מנת להפחית את פיזור החומר באוויר. כמו כן יש להכין את הבית לעבודה ולפנות רהיטים וחפצים או כיסוי של חפצים גדולים שקשה לנייד בניילון עבה. חשוב מאוד שסיבי האסבסט לא ייספגו בחלל החדרים על מנת שלא יפגעו בשוהים במבנה זה. יש לפרק את לוחות האסבסט בשלמותם ולא לפגוע בהם על מנת להפחית את סיבי האסבסט שיתפזרו באוויר. לאחר פירוקם, יש לעטוף את לוחות האסבסט בשקי ניילון אטומים ולאחר מכן יש להטמין אותם באתר שמתאים לפינוי אסבסט בלבד. כמו כן, יש להגיש למשרד להגנת הסביבה דו"ח פירוק. 

חשוב לקחת בחשבון שמדובר במלאכה מסוכנת ומורכבת ולכן חשוב מאוד לעבוד רק עם קבלן מורשה ומנוסה בפירוק סככות אסבסט.

לאחר פינוי האסבסט, איש המקצוע שביצע את הפירוק צריך לדגום את איכות האוויר באזור בו בוצע פירוק האסבסט. חשוב לוודא שהכמות של סיבי האסבסט באוויר לא חורגת מהכמות המותרת על פי החוק. 

 

פירוק סככות על ידי חברה מתאימה

כפי שציינו, פירוק סככות הוא תהליך מורכב ולכן חשוב מאוד שהוא יתבצע על ידי חברה מתאימה שתיקח בחשבון את כל התרחישים האפשריים שיש להתייחס אליהם, במיוחד אם מדובר בסככות שעשויות אסבסט. לא כל חברה יכולה לבצע פירוק סככות ואם מדובר בסככות אסבסט התהליך הופך למורכב אף יותר, לכן חשוב לבחור בחברה שמתמחה בביצוע התהליך באופן מקצועי ובטיחותי. פירוק סככות שמתבצע לא כהלכה יכול לגרום נזקים רבים ולסכן חיי אדם ורכוש ולכן חשוב לבחור בחברה מתאימה. התהליך של פירוק סככות הוא תהליך מורכב שמצריך עמידה בכללים מחמירים בנוגע לאופן הפירוק. כמו כן, במידה שהתהליך לא יתבצע כהלכה, אתם מסתכנים בכך שיגרמו נזקים ותצטרכו להוציא מהכיס כסף מיותר. לכן, אל תקלו ראש ובחרו בחברה מיומנת שתבצע את התהליך בצורה נכונה, מקצועית, יסודית ומהירה.

כיצד נבחר חברה לפירוק סככות?

פירוק סככות צריך להתבצע על ידי חברה מתאימה. על מנת לבחור חברה שתבצע את התהליך כהלכה יש לקחת בחשבון מספר פרמטרים שונים- 

  • ניסיון- הפרמטר הראשון שיש לקחת בחשבון הוא ניסיון של החברה בתחום. חשוב לבחור בחברה עם ניסיון בתחום פירוק סככות. לא כל חברה מתמחה בפירוק סככות וחשוב לברר זאת מראש ולוודא האם מדובר בחברה מנוסה או לא. יש לקחת בחשבון שככל שלחברה יהיה יותר ניסיון כך התהליך יתבצע בצורה מקצועית יותר. 
  • הצוות המקצועי- פרמטר חשוב נוסף הוא הצוות המקצועי של החברה. חשוב לבחור בחברה שמספקת מערך של אנשי מקצוע מיומנים ואיכותיים שיגיעו לבחון את האלמנטים השונים שחשובים לפירוק. 
  • מחיר- פרמטר נוסף שיש לקחת בחשבון הוא המחיר. ההמלצה שלנו קודם כל היא לבצע השוואת מחירים בין החברות השונות על מנת לקבל מושג על המחירים בשוק. כמו כן, אל תבחרו בחברה הזולה ביותר שלא תגרום נזקים, אך היצמדו לתקציב שלכם. לכן, קבלו הצעת מחיר ובררו שהצעת המחיר כוללת את כל הצרכים השונים שלכם מהפירוק. 
  • המלצות- פרמטר חשוב לבחירת חברה טובה הוא ההמלצות שיש לחברה. ככל שיש יותר המלצות אתם יכולים להיות בטוחים שמדובר בחברה איכותית עם ניסיון בתחום. לכן, בררו על ההמלצות של החברה ונסו ליצור קשר עם לקוחות קודמים על מנת לקבל מושג על הניסיון האישי שלהם ולהבין האם החברה מתאימה לכם או לא. 
מאמרים נוספים בנושא:
072-3940729
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!