קונים ברזל

אם יש לכם כמות גדולה של ברזל תוכלו להרוויח עליה כסף. איך זה עובד? ישנן חברות רבות שקונות ברזל על מנת למחזר אותו. בשנים האחרונות, אנשים הפכו ליותר ויותר מודעים לגבי מחזור ברזל. מחזור ברזל הוא חשוב מאוד מכמה סיבות. מחזור ברזל תורם מבחינה אקולוגית, וגם מבחינה כספית. מה הוא מחזור ברזל? איך נבחר חברה שקונה ברזל? למה טוב למחזר ברזל? נענה על כל השאלות האלה במאמר הבא.

קונים ברזל- מה זה פסולת ברזל?

פסולת ברזל היא למעשה ברזל ישן. כל ברזל שנעשה בו שימוש בעבר נחשב לפסולת ברזל. בין גרוטאות הברזל נמצא מכוניות ישנות, סורגי חלונות, פסולת מתכת לבנה ועוד. מחזור גרוטאות ברזל, נעשה במפעלים מיוחדים. במפעלים אלה יש תנורים שמגיעים ל1800 מעלות. במפעלים הללו, המתכות יעברו התכה ויוצקו לתבניות, על מנת ליצור מוצרי גלם חדשים.

קונים ברזל- מה הקשר בין קניית ברזל למחזור ברזל?

כחלק משם המאמר, ציינו את המושג מחזור ברזל. אבל מה הקשר בין מחזור ברזל לקניית ברזל? ובכן, אם יש לכם כמות גדולה של ברזלכיצד ממחזרים ברזל והיכן קונים אותו ואתם מעוניינים למחזר אותה, עליכם למכור את כמות הברזל לחברה מתאימה שפועלת על תקן של קונת ברזל. קודם כל עליכם ליצור קשר עם החברה. לאחר מכן, החברה תגיע לנקודת האיסוף של הברזל. החברה תפנה את פסולת הברזל מנקודת האיסוף ותשלם לכם על כמות הברזל בהתאם.

רוב החברות שקונות ברזל למעשה ממחזרות אותו, וכאן הקשר בין מחזור ברזל לקניית ברזל. החברות ישלמו לכם על פי כמות הברזל והאיכות שלו. מחיר הברזל משתנה כל הזמן ונקבע על פי פרמטרים שונים, לכן אין תשובה חד משמעית לגבי מחירן של גרוטאות הברזל. נוכל להגיד שהמחיר לטון ברזל ינוע בין 250 ל400 שקלים, לפי איכות הברזל. למעשה, כולם מרוויחים מהסיטואציה הזו. קודם כל מוכר פסולת הברזל. חברות או מפעלים שיש להם כמויות רבות של פסולת ברזל. במקום לפנות אותה בעצמם יוכלו להתקשר לחברה שקונה ברזל. החברה תדאג לפינוי הברזל. כך מוכר הברזל לא יצטרך להפעיל שום מאמץ על מנת לפנות את הכמויות הגדולות של פסולת הברזל שברשותו. בנוסף, לא רק שמוכר הברזל לא יצטרך להתאמץ בפינוי הברזל, הוא יקבל כסף עבור הפינוי. זהו מצב של ניצחון כפול עבור מוכר הברזל. עבור קונה הברזל- זהו מצב של רווח שכן החברה קונה את הכמויות של פסולת הברזל, ממחזרת אותה, מחזירה את הברזל הממוחזר למעגל הייצור כחומר גלם חדש ומרוויחה על כך כסף.

קונים ברזל- מה כולל תהליך המחזור?

אז כפי שציינו מחזור פסולת ברזל הוא תהליך שבו לוקחים ברזל ישן, שהפך לפסולת, ומחדשים אותו. בתהליך המחזור של ברזל, מפרקים את הברזל הישן ומחזירים אותו למעגל הייצור כחומר גלם חדש. אז איך מתבצע תהליך המחזור? על מנת להצליח לפרק ברזל צריך להתיך אותו בטמפרטורה גבוהה מאוד, שכן ברזל עמיד מאוד בפני שריפות. לכן, התכת הברזל תתבצע בתנורים חמים מאוד שמסוגלים להגיע לחום של 1600 מעלות צלזיוס, החום שנדרש להתכת הברזל. תנורים אלה קיימים במפעלי המחזור של הברזל. מכניסים את הברזל הישן לתנורים החמים עד שהוא מותך והופך לנוזל. לאחר התכת הברזל והפיכתו לנוזל, יוצקים אותו לתבניות ושבלונות על מנת לעצב אותו לפי רצוננו. לאחר יציקת הברזל, הוא מתקרר ואנו מקבלים ברזל חדש. חברת המחזור תזרים את הברזל הממוחזר למעגל הייצור כחומר גלם חדש.

קונים ברזל- למה טוב למחזר ברזל?

שמירה על איכות הסביבה

ייצור ברזל הוא תהליך לא קל. כחלק מהתהליך יש זיהום רב של הסביבה. למה זה קורה? קודם כל על מנת ליצור ברזל נעשה שימושהיחידה למחזור ברזל קונים ברזל במשאבי טבע רבים. משאבי הטבע האלה הם מכרות הברזל הטבעיים. שימוש במכרות הברזל לייצור ברזל גורם להעלמותם מהעולם. בנוסף, על מנת להפיק ברזל ממכרות הברזל נעשה שימוש באנרגיית חום ובעירה רבה מאוד. צריך להפוך את הברזל הטבעי לברזל תעשייתי שנוכל להשתמש בו למטרות השונות. אנרגיית חום ובעירה מזהמת את הסביבה מאוד ופולטת הרבה רעלים לאוויר. כמובן, ניתן להסיק מכך, שתהליך הייצור של ברזל טומן בחובו ייצור פסולת רב. בסוף התהליך, הפסולה שנוצרה מוטמנת באדמה ומזהמת אותה. לפסולת ברזל לוקח אלפי שנים להתכלות. בכל הזמן הזה היא תשאר באדמה ותזהם אותה. תהליך המחזור לעומת זאת, עוזר למנוע את כל אלה. קודם כל, ברגע שמשתמשים בברזל קיים, מורידים את השימוש במשאבי טבע וכך שומרים עליהם. בנוסף, מחזור ברזל מצריך פחות אנרגיית חום ובעירה מאשר ייצור ברזל. כך נזהם פחות את הסביבה. כמובן שגם ייצור הפסולת פוחת. תהליך המחזור גורם לייצור של פחות פסולת. כך נוריד את כמות הפסולת שתזהם את האדמה ונגרום לכך שתהיה כמות נמוכה של פסולת ברזל שלא תתכלה לאורך שנים רבות. לסיכום, בעזרת מחזור הברזל לשמור על הסביבה.

התמודדות עם חוסר בחומרי גלם

תהליך מחזור הברזל מאפשר חסכון בשימוש במשאבי הטבע. כפי שציינו קודם, בתהליך הייצור נעשה שימוש רב במכרות הברזל. כמו כן מכרות הברזל הולכים ונעלמים מהעולם. העלמות מכרות הברזל יגרום לעלייה במחירי הברזל, מאחר וביקוש הברזל יהיה גדול יותר מההיצע. בנוסף, צריך למצוא מקור ברזל חדש. מחזור גרוטאות ברזל משמש כמקור ברזל חדש במקום מכרות הברזל. כך מכרות הברזל יישמרו כמשאב טבע ולא ייכחדו.

מוזיל עלויות

תהליך ייצור הברזל הוא תהליך יקר. על ידי מחזור גרוטאות ברזל, ניתן לחסוך בעלויות הרבות של ייצור הברזל.                          על ידי הוזלת העלויות של ייצור הברזל, עלויות המכירה של ברזל בשוק יירדו גם כן. בנוסף, על ידי מחזור הברזל, ניתן להוריד את הצורך בייבוא ברזל  מרחבי העולם. על ידי הפחתת הייבוא, מחירי הברזל בשוק יירדו אף יותר. שכן ייבוא כולל גם תשלומי מס ייבוא ועוד. זהו עסק משתלם במיוחד.

קונים ברזל- איך תבחרו בחברה טובה עבור קניית ברזל?

ריכזנו עבורכם שלושה טיפים עבור בחירת חברה שקונה פסולת ברזל-

  • חברה המתפקדת כאוספת פסולת ברזל– חשוב מאוד לוודא שהחברה לה אתם מוכרים את הברזל היא חברה מוכרת שמתמחה באיסוף פסולת ברזל. וודאו שהחברה היא חברה בע"מ או עסק מורשה. חשוב לוודא זאת קודם כל על מנת להיות בטוחים שהגעתם לחברה מקצועית שתעניק לכם שירות טוב ותדע להתנהל. בנוסף, לא תרצו לשתף פעולה עם חברה לא חוקים.
  • ניסיון- מומלץ לפנותל לחברה בעלת ניסיון בתחום פסולת הברזל. חברה מנוסה תדע להתנהל כמו שצריך. איסוף הפסולת ייעשה במקצועיות ובמהירות. לשם כך, תוכלו להכנס לאתר החברה ולראות את התכנים שהיא מציעה. בנוסף, אין כמו שיחת טלפון על מנת להתרשם מהאנשים שעובדים בחברה ולהבין אם החברה מקצועית או לא.
  • מחיר- בררו כמה החברה מוכנה לשלם לכם עבור פסולת הברזל שלכם. כפי שציינו אין מחיר חד משמעי עבור המתכות השונות, שכן המחיר משתנה לפי גורמים שונים, ביניהם איכות המתכת. לכן, וודאו שאתם בוחרים בחברה אמינה, כך תדעו שקיבלתם תמורה הולמת. חברה לא אמינה עלולה לשקר לכם בנוגע לאיכות פסולת המתכת שלכם בשביל לשלם מחיר נמוך יותר.

 

מאמרים נוספים בנושא:
072-3940729
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!