גרוטאות ברזל

ענף מחזור גרוטאות הברזל הוא ענף בצמיחה. בשנים האחרונות אנשים רבים מבינים את הצורך במחזור גרוטאות ברזל.

גרוטאות ברזל- מה זה?

גרוטאות ברזל הן פסולת ברזל. פסולת ברזל היא למעשה כל ברזל שנעשה בו שימוש בעבר. בגרוטאות הברזל נמצא מכוניות ישנות, סורגי חלונות, פסולת מתכת לבנה ועוד. מחזור גרוטאות ברזל, נעשה במפעלים בהם יש תנורים שמגיעים ל1800 מעלות. שם המתכות יעברו התכה ויוצקו לתבניות, על מנת ליצור מוצרים חדשים.

מה כולל התהליך של מחזור גרוטאות ברזל?

מיחזור גרוטאות ברזל, הוא למעשה חידוש של ברזל שנעשה בו שימור בעבר. בתהליך המחזור למעשה מפרקים את גרוטאת הברזלמחזור גרוטאות ברזל ומחזירים אותה למעגל הייצור כחומר גלם חדש. פירוק הברזל נעשה על ידי התכתו. התכת הברזל נעשית בטמפרטורה גבוהה מאוד של 1600 מעלות צלזיוס. במפעלי המחזור של גרוטאות הברזל קיימים תנורים חזקים מאוד שמצליחים להגיע לטווח טמפרטורה של 1800 מעלות צלזיוס. הברזל שנכנס לתנורים החמים מותך והופך לנוזל. לאחר התכת הברזל יוצקים אותו לתבניות שונות על מנת לעצב אותו כפי שנרצה. ישנן חברות רבות שקונות גרוטאות ברזל וממחזרות אותן. אם יש בבעלותכם כמות ברזל גדולה תוכלו למכור אותה לחברה כזאת. החברה שתצרו איתה קשר תגיע למקום האיסוף של גרוטאות הברזל, תפנה עבורכם את הברזל משם ותשלם לכם. המחיר אותו תקבלו מידי החברה ייקבע על פי כמות הברזל אותה תמכרו לה ועל פי איכותו. אין תשובה חד משמעית לגבי מחירו של ברזל שכן המחיר משתנה כל הזמן ונקבע על פי גורמים שונים. כל טון ברזל יעלה בין 250 ל400 שקלים בערך. למעשה, יש כאן מצב של רווח מכל הצדדים- עבורכם- תוכלו להפטר מכמויות הברזל הגדולות שצברתם ללא שמץ של מאמץ מצדכם, לא תצטרכו לסחוב כמויות ברזל ולדאוג להובלתן. בנוסף תקבלו על כך כסף. עבור חברת המחזור– היא תוכל למחזר ברזל ולהחזיר אותו למעגל הייצור, וכך תרוויח כסף. בנוסף למחזור גרוטאות ברזל יש יתרונות רבים, ככה שאין סיבה לא למחזר ברזל.

 

מה היתרונות של מחזור גרוטאות ברזל?

שמירה על איכות הסביבה

ייצור ברזל הוא תהליך הכולל בתוכו זיהום של הסביבה. בתהליך נעשה שימוש במשאבי טבע רבים. בנוסף, הפקת הברזל ממכרות הברזל מצריכה שימוש באנרגיית חום ובעירה רבה. בתהליך הייצור, כל הפסולת שנוצרה כחלק מהתהליך נטמנת באדמה ומזהמת אותה. לפסולת ברזל לוקח אלפי שנים להתכלות. מחזור גרוטאות ברזל עוזר בפתירת הבעיות. במקום להשתמש במשאבי טבע ולבזבז אותם, משתמשים בברזל קיים ומחדשים אותו. אנרגיית החום והבעירה בתהליך המחזור היא נמוכה יותר מאשר בתהליך המחזור. הפסולת שמיוצרת בתהליך המחזור נמוכה מהפסולת של תהליך הייצור. פחות פסולת תוטמן באדמה ותזהם אותה. בעזרת המחזור נוכל לשמור על הסביבה.

התמודדות עם חוסר בחומרי גלם

תהליך מחזור הברזל מאפשר חסכון בשימוש במשאבי הטבע. מכרות הברזל הולכים ונעלמים מהעולם. העלמות מכרות הברזל יגרום לעלייה במחירי הברזל, מאחר וביקוש הברזל יהיה גדול יותר מההיצע. בנוסף, צריך למצוא מקור ברזל חדש. מחזור גרוטאות ברזל משמש כמקור ברזל חדש במקום מכרות הברזל. כך מכרות הברזל יישמרו כמשאב טבע ולא ייכחדו.

מוזיל עלויות

תהליך ייצור הברזל הוא תהליך יקר. על ידי מחזור גרוטאות ברזל, ניתן לחסוך בעלויות הרבות של ייצור הברזל.                          על ידי הוזלת העלויות של ייצור הברזל, עלויות המכירה של ברזל בשוק יירדו גם כן. בנוסף, מחזור הברזל יגרום לכך שיהיה פחות צורך בייבוא ברזל. פחות ייבוא יוריד את מחירי הברזל אף יותר, שכן לא יהיה צורך בתשלומי מס ייבוא ועוד. זהו עסק משתלם במיוחד.

תוכן עניינים
072-3940729
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!