מחירי מתכות

 

מחירי מתכותעולם המיחזור שינה את פניו בשנים האחרונות כאשר הכל נעשה בקרב תודעתי גדול מאוד. כולנו זוכרים את תחילת הופעתו של הנייר הממוחזר לאחר קרב תודעתי ותקשורתי קשה מאוד שארך לא מעט זמן, על כך שרוב משתמשי הנייר כלל לא הבינו כי מיליוני עצים נכרתים ברחבי העולם כדי לספק את כמויות הנייר לו העולם זקוק.

 

מעבר לניירות ממוחזרים, העולם עשה מהפכה עם מינימום ניירת כאשר כיום כמעט כל נייר שאנו עובדים איתו ניתן לקבל במייל, החל ממסמכים, דרך קבלות, דו״חות, עבודות ועוד. אבל העולם ותעשיית המיחזור לא עצרו שם ולאחר הבנה כי מניעה של כריתת עצים הוא אינו המשאב היחיד שיצילו את כדור הארץ ולאט לאט חלחלה ההבנה כי אנו זקוקים לתהליך עמוק יותר כדי להציל את כדור הארץ והמשאבים שלו.

 

אחד מאותם משאבים הוא ייצור מתכות שגורם לזיהום רב ברחבי העולם, שכן תהליך הייצור שלו לבד מזהם ביותר ומעבר לכך, פסולת מתכת שמושלכת בכל מיני מקומות ומזהמת את הסביבה לאור העובדה שלוקח לה אלפי שנים להתפרק וגם לאחר הפירוק היא תמשיך לזהם את הסביבה בה הייתה כמו זיהום הקרקע למשל.

 

התפתחות המיחזור

כתוצאה מהצלחת מיחזור הנייר התפתחו עוד סוגים רבים של מיחזור כמו מיחזור פלסטיק, מיחזור של פסולת בניין, מיחזור מתכות ועוד כאשר מחירי מתכות או תשומות אחרות משתנים כמובן בהתאם להיצע וביקוש כמו כל דבר אחר בשוק.

יש לציין כי בהיבט של מחירי מתכו יש מחיר שונה לכל סוג של מתכת שכן מחירי האלומיניום לא יהיו כמו מחירי העופרת למשל או מחירי מתכות אחרות כמו כסף, נחושת, נירוסטה ועוד.

 

דוגמאות למחירי מתכות

 

כמה עולה אלומיניום לקילו?

לדוגמא מחירי אלומיניום ינועו בין 2-6 ש״ח לק״ג ואילו מחירי מתכות כמו נחושת או נירוסטה ינועו בין 20-35 ש״ח לק״ג או 4-5 ש״ח לק״ג בהתאמה. המחירים כמובן מושפעים ממחירי המתכות בבורסה התשומות, אך יכולים להיות נמוכים או גדולים מעט באיזורים מסויימים בגלל היצע או ביקוש נמוך, פערי תיווך, מחירי ההפצה ועוד. המיחזור מתבצע על ידי איסוף של המתכת אותה אנו רוצים למחזר ושליחתה למפעל מיחזור מיוחד שם היא מותכת לטמפרטורה בה המתכת משנה את מצב הצבירה לנוזל שאותו יוצקים לתבנית ולאחר קירור של הנוזל המותך מתקבל חומר גלם מתכת ממוחזר.

מה המחיר לקילו נחושת?

כדי לדעת מה המחיר לקילו נחושת, חשוב לדעת שמחירי הנחושת משתנים מדי יום על סמך גורמים כמו תנאים כלכליים גלובליים, תפוקת כרייה ומדיניות סחר. סוחרים צריכים להישאר מעודכנים בגורמים אלה כדי לקבל החלטות מושכלות. כשמדובר בקנייה ומכירה של מתכות, חשוב להבין את הדינמיקה בשוק. מחירי המתכות מושפעים מגורמים שונים כמו היצע וביקוש, אירועים גיאופוליטיים ואינדיקטורים כלכליים. נכון לזמן זה. המחיר נע בין 17-35 ש"ח לקילו.

 

מה היתרונות של מיחזור מתכת

מחירי מתכות למיחזורלמיחזור מתכת ישנם מגוון רב של יתרונות כאשר בין התחומים להם היא מסייעת נמצא כמובן במקום הראשון את איכות הסביבה אף גם היבטים כלכליים. בראש ובראשונה מיחזור מתכות מנצל את המשאבים בצורה הטובה ביותר, שכן לא צריך תיצור מתכת מאפס אלא מחומר קיים.

 

הדבר קודם כל תורם רבות לאיכות הסביבה, שכן מיחזור מתכות מזהם משמעותית פחות מאשר ייצור מתכות מאפס. מעבר לכך, גם העלות של מיחזור מתכות נמוכה בהרבה מתהליך ייצור המתכות מחומר הגלם מה שמשפיע באופן ישיר על מחירי המתכות והופך אותם לזולות יותר בשוק.

 

פרט לכך מפעל מיחזור מתכות מייצר יותר מתכת לתעשייה בהיבט של ק״ג חומר אל מול שטח לו אנו זקוקים לתהליך הייצור היות ועל מנת לייצר מתכת מחומר הגלם אנו זקוקים לשטח רב אותו אנו הורסים בכריית חומר הגלם ועל הדרך גם מזהמים את השטח. אין ספק שהעולם הולך לכיוון הטרנד של מיחזור יותר ויותר עם השנים תוך הבנה שאם אנו רוצים להישאר לחיוך על כדור הארץ שנים רבות, עלינו להתייחס אליו בהתאם.

למידע נוסף פנו אלינו  – היחידה למחזור

מאמרים נוספים בנושא:
072-3940729
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!