קונה ברזל הרצליה

 

קונה ברזל הרצליההחצר שלכם עמוסה בחלקי ברזל ופריטי ברזל חלודים ואתם רוצים להיפטר מהם? ובכן, תוכלו לעשות את זה הרבה יותר פשוט ממה שאתם חושבים ואולי גם תוכלו להרוויח על הדרך כמה שקלים. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא למצוא סוחר קונה ברזל הרצליה, שיגיע אליכם בעצמו, יאסוף את כל הברזל ואולי גם ישלם לכם תמורתו. איך זה עובד? איך נקבע מחיר הברזל? איך נקבע כמה תקבלו על הברזל כולו? האם ברזל חלוד שווה פחות? האם מדובר בסכומים שמצדיקים את כל ההתעסקות בערימות הברזל הללו? את כל התשובות לשאלות אלו ועוד תוכלו למצוא ממש כאן בשורות הבאות.

 

אז איך מוכרים ברזל בהרצליה – איך זה עובד?

ובכן, מכירת ברזל יכולה להתבצע במספר צורות שונות. אחת הדרכים היותר מוכרות למשל היא מכירת רכב לפירוק. כאשר הרכב שלכם מוגדר במצב טוטאל לוס או שאף אחד כבר לא רוצה לקנות אותו בשוק היד השנייה מכיוון שהוא ישן מדי, הכתובת הבאה של הרכב שלכם הוא פירוק. במקרה זה, תוכלו למכור את הרכב שלכם לפירוק ובמסגרת זו התשלום שתקבלו עבור הרכב שלכם כולל גם את שווי הברזל של מרכב הרכב ושל כל חלקיו. אבל יש לכם את האפשרות גם למכור ברזל נקי כלומר מוטות ברזל, קורות ברזל, גדר ברזל, מעקה ברזל או כל פריט אחר עשוי ברזל. אתם יכולים למכור גם כמובן פריטים וחפצים המכילים ברזל כמו מכונות כביסה, מקררים, גרילים גדולים וכדומה.

התהליך עצמו יכול להתבצע גם הוא בצורות שונות. אתם יכולים לאסוף את כל הברזל שיש ברשותכם ולהגיע איתו אל קונה ברזל הרצליה ואתם יכולים להזמין את הסוחר שיאסוף את הברזל מכם. מן הסתם, לאופציה השנייה יש עלויות וסוחרים רבים גורעים את עלויות האיסוף וההובלה מעלות הברזל. אצל הסוחר עצמו, יילקח כל הברזל שלכם ויישקל ובהתאם למשקל הסופי של הברזל, יינתן לכם תשלום בהתאם למחיר ברזל לקילו הנכון לאותו היום. אחרי שאמרנו את זה, שימו לב שבתהליך זה יש משמעות אך ורק למשקלו של הברזל ולא של כל החפץ. כך למשל, כאשר אתם מביאים מכונת כביסה לצורך מכירתה כברזל, הרי שמרבית משקלה לא נובע ממשקל הברזל שלה, אלא ממשקל האבן המייצבת ועל משקלה של האבן לא תקבלו כל תשלום. מאחר ולא ניתן לפרק את כל הפריטים שאתם מביאים בזמן אמת לצורך שקילתם וביצוע התשלום בו במקום, הסוחר יעריך את משקל הברזל מתוך כלל הפריטים שהבאתם ובהתאם לכך יציע לכם תשלום לפי המשקל המוערך.

 

 

קונה ברזל הרצליה – כמה אתם יכולים לצפות לקבל עבור הברזל שברשותכם?

ובכן, מכירת ברזל לסוחר קונה ברזל הרצליה זה לא בדיוק עסק רווחי, אלא אם יש לכם כמויות גדולות מאוד של ברזל במשקלים גדולים. כדי לסבר את האוזן, השווי של קילו ברזל במכירתו לסוחר אינה עולה על מספר שקלים בודדים לקילו. זה אומר שאם אתם מוכרים ברזל במשקל של כמה עשרות ק"ג, הסכום שתקבלו לא יעלה על מספר עשרות שקלים. מאות ק"ג ייצרו לכם מאות שקלים ואלפי ק"ג ייצרו לכם אלפי שקלים. על הסיבה למחיר הנמוך נדבר מייד, אך נכון לעכשיו חשוב להבין שעבור רבים, מכירת ברזל לסוחר מתאים היא לא רק סוגיה כלכלית ויש לה יתרונות נוספים. יתרון ראשון חשוב הוא העובדה שהברזל שלכם צפוי לשמש את התעשייה המודרנית שזקוקה מאוד לעוד ועוד ברזל, שקיים במחסור תמידי. שנית, מהברזל שלכם ניתן להפיק ערך רב למען האנושות, יותר מאשר הוא שוכב בהר אשפה וזאת סיבה מצוינת לכוון את הברזל לייעוד חיובי כזה. לבסוף, במקרים רבים אנשים בוחרים למכור את הברזל שלהם לסוחר מתכות פשוט מכיוון שזאת הדרך הקלה והזולה ביותר להיפטר מערימות הברזל הממלאות את החצר שלהם.

במקום שתצטרכו לאסוף את הברזל ולשאת אותו על כל משקלו הרב אל פח האשפה או לכל מקום אחר שתרצו לקחת אותו, תוכלו פשוט להזמין קונה ברזל הרצליה שיאסוף את הברזל מהבית שלכם. ייתכן שזה לא ישאיר לכם כסף רב בכיס, אם בכלל, אבל לפחות פיניתם את ערימות הברזל מהבית ולא נקפתם לשם כך אף לא אצבע אחת.

 

קונה ברזל הרצליה – מדוע הברזל שלכם שווה כל כך מעט?

קונה ברזל הרצליה מחירובכן, זה מתחיל מכך שברזל היא מתכת זולה למדי. לא מדובר בזהב, לא בכסף ואפילו לא בנחושת. ברזל היא אולי אחת המתכות הזולות ביותר מכיוון שניתן לכרות אותה בכמויות גדולות מן הטבע. יחד עם זאת, גם מתכות שהן לכאורה פחות שכיחות כמו למשל פליז, נחושת ואפילו ניקל, הן מתכות שלא תוכלו לקבל יותר ממספר שקלים לקילו עבורן. הסיבה לכך היא שכאשר אתם מוכרים מכונת כביסה ישנה לסוחר קונה ברזל הרצליה, זהו רק תחילת התהליך שמכונת הכביסה שלכם צריכה לעבור עד שהיא הופכת לברזל שניתן לעשות בו שימוש ולהפיק ממנו רווח. בשלב הזה צריך לפרק את מכונת הכביסה לחלקיה הקטנים ביותר, להפריד את הברזל ולהעביר את כל יתר החומרים לכתובת המתאימה להם. כעת צריך להכניס את הברזל לתהליך של מחזור במסגרתו יותך הברזל ויעבור תהליך של יציקה מחדש למוטות ברזל במידות שונות. רק בשלב הזה יכול סוחר המתכות למכור את הברזל ולהפיק ממנו רווח. תהליך זה הוא עתיר זמן ועלויות ולכן הוא לא מותיר מרווח רב לסוחר הברזל לשלם סכומים גבוהים עבור מכונת הכביסה שממנה מתחיל הכל. על כך אפשר להוסיף גם את העלויות של הובלת מכונת הכביסה במידה והסוחר אוסף אותה מביתכם כדי להבין שאין הרבה מקום ליצירת רווח משמעותי בתחום זה.

 

האם יש טעם לבצע השוואת מחירים?

פינוי פסולת ברזל הרצליהמן הסתם, בניסיון שלכם לקבל כמה שיותר כסף עבור הברזל שיש ברשותכם, אתם יכולים לחשוב שזה יהיה חכם לבצע השוואת מחירים בין מספר סוחרים, לבקש מספר הצעות ולבחון מי מוכן לשלם לכם יותר. זאת כמובן אופציה שעומדת בפניכם ואין שום מניעה לבצע אותה. יחד עם זאת, כדאי לדעת שמדובר בבזבוז מוחלט של זמן ומאמץ. כאמור, המחיר לקילו שאותו ישלם לכם קונה ברזל הרצליה עומד על מספר שקלים בודדים לקילו וכל עוד אתם לא מוכרים טונות של ברזל, הפערים המינוריים גם כך לא יצליחו להיות מתורגמים לסכומי כסף גדולים ששווים את המאמץ. יחד עם זאת, אם יש לכם ברזל בכמויות גדולות או שאתם עובדים עם ברזל ויש לכם פסולת ברזל שאותה אתם יכולים למכור על בסיס קבוע, בהחלט כדאי לבחון כמה סוחרים שונים, לבקשת הצעות מחיר ולסגור הסכם ארוך טווח שמבטיח לכם את התמורה הנאותה עבור הברזל שלכם. גם במקרה הזה אתם לא יכולים לצפות לסכומים גבוהים ואולי הסכומים יהיו אפילו נמוכים יותר מכיוון שמדובר בכמויות גדולות, אבל לפחות תוכלו להבטיח שאתם עובדים עם קונה ברזל הרצליה שיכול לשלם לכם סכום אטרקטיבי ביחס למתחרים ושתוכלו להפיק רווח נאה גם מפסולת הברזל שלכם. בחישוב ארוך טווח הסכומים בהחלט יכולים להצטבר למספרים גבוהים שאי אפשר להתעלם מהם.

רוצים לקנות או למכור מתכות מסוגים שונים? כדאי שתדעו שפרט למרכזי המכירה של חומרי גלם לתעשייה ולענף הבניין, ישנו שוק שלםקניית מתכות עבור ענף הבניין שבו תוכלו לקנות מתכות שונות ובמיוחד למכור מתכות שאין לכם צורך בהן. קניית מתכות יכולה להתייחס כמובן למצב בו אתם רוצים לקנות מתכות שונות לצרכים שלכם והיא יכולה להתייחס גם למצב בו אתם מעוניינים למכור מתכת שיש לכם ואין לכם עוד צורך בה. בשורות הבאות תוכלו למצוא הסבר על שתי האופציות ומהי הדרך הטובה ביותר לבצע כל אחת מן הפעולות הללו.

נתחיל באופציה של קניית מתכות

מן הסתם, כאשר אתם מתעניינים בקניית מתכת, אתם מחפשים במתכת שבאמצעותה תוכלו לבצע פעולות שונות של ייצור או בנייה. לצורך העניין, מתכת בצורת מכונת כביסה לא יכולה להועיל לכם הרבה, אלא אם אתם עצמכם מעבדים מתכת ויכולים להפיק ערך מהתכת מתכת מכונת הכביסה וליצוק אותה מחדש בהתאם לשימוש הנדרש לכם. בפועל, ברובם המכריע של המקרים, קניית מתכות מתבצעת לצורך שימושים מוגדרים והציפייה היא לקבל את המתכת בתצורה המתאימה לכך ולא כאוסף של מתכת גולמית שזקוקה לעיבוד נוסף לפני שניתן להשתמש בה. מהסיבה הזאת, כאשר אנחנו רוצים לקנות מתכות אנחנו פונים למרכזים לממכר חומרי בניין או למפעלים שמייצרים מתכת מוכנה לשימוש בתצורת מוטות, גושי מתכת וכדומה. יחד עם זאת, אם יש לכם מתכת שאתם רוצים למכור, כל סוג של מתכת, הסיפור כבר שונה לגמרי.

האם ואיך תוכלו למכור את המתכת שברשותכם?ישנם בשוק סוחרים המתמחים בתהליך של קניית מתכות לצורך מחזורן והשמשה שלהן מחדש ואם יש לכם חפצי מתכת שונים שאין לכם כל צורך בהם

ובכן, ישנם בשוק סוחרים המתמחים בתהליך של קניית מתכות לצורך מחזורן והשמשה שלהן מחדש ואם יש לכם חפצי מתכת שונים שאין לכם כל צורך בהם, תוכלו למכור אותם לאותם סוחרים בתור מתכת. כך למשל, אם יש לכם חצר ובחצר הצטברה ערימה של פסולת מתכתית כמו גדרות ישנות שהסרתם, מעקה ברזל שזרקתם שם לאחר שיפוץ, מכונת כביסה ישנה, מייבש כביסה או מקרר ישנים, דוד שמש ישן שלא היה לכם צורך בו או כל פריט אחר עשוי מתכת, הרי שאת כל אלה תוכלו למכור לסוחר מתכות ולקבל תמורתם את השווי שלהם בשוק. ישנם גם סוחרי מתכות המתמחים דווקא בתחום הספציפי של קניית מתכות יקרות כמו זהב, כסף, נחושת, טיטניום וכדומה. מתכות אלה הן יקרות הרבה יותר מברזל או פליז וכל מודל התמחור שלהן הוא שונה. בניגוד לעסקת מכירת ברזל בה תוכלו לקבל לכל היותר כמה שקלים בודדים לק"ג, במכירת זהב תוכלו לקבל עשרות עד מאות שקלים לגרם אחד. מן הסתם, אם אתם רוצים למכור תכשיטי זהב שיש ברשותכם, אתם רוצים לפנות לסוחר המתאים ולא למכור את הזהב לסוחר מתכות לתעשייה, אלא לצורף או סוחר במתכות יקרות ולהיפך.

כדי למכור את המתכות שברשותכם, כל שעליכם לעשות הוא למצוא סוחר שמציע את השירות של קניית מתכות מהסוג אותו אתם רוצים למכור ופשוט להציע לו את פסולת המתכת שיש ברשותכם. במקרים רבים יגיע הסוחר אליכם ויפנה את הפסולת מהחצר שלכם בעצמו, אם כי יש לכך עלות שתבוא לידי ביטוי בסך הכסף שתקבלו בתמורה למתכת שמסרתם. ובכל זאת, חשוב לדעת שבמכירת פסולת מתכות, לא כדאי לצפות לסכומי עתק שיזרמו לכיסכם. הסכומים יכולים כמובן להיות גבוהים במידה ויש לכם כמות גדולה של מתכת למכירה ובמידה והמתכת שלכם שווה כסף רב. ככלל, המחיר נקבע לפי משקל והוא נע בין מספר שקלים בודדים לקילו ברזל ועד כמה שקלים בודדים בכיוון העשרה שקלים למתכות יקרות יותר, כמובן לא כולל מתכות יקרות ומתכות אצילות שמחירן גבוה הרבה יותר.

זאת אומרת שאם יש לכם מכונת כביסה ישנה שאותה אתם רוצים למכור בתור ברזל, על אף שהיא שוקלת כ-100 ק"ג, הרי שמתוכם אפשר למצות כמה עשרות בודדות של ק"ג של מתכת, ובמקרה כזה אתם יכולים לצפות למספר עשרות שקלים בתמורה למכונה. לעומת זאת, אם יש לכם כמויות גדולות של פסולת מתכת, בין שמדובר בפסולת שהצטברה אצלכם ואתם רוצים למכור אותה באופן חד פעמי ובין שאתם עובדים עם מתכת, מייצרים פסולת מתכתית על בסיס קבוע ורוצים לסגור הסכם קניית מתכות עם סוחר קבוע, הרי שתוכלו להגיע לסכומים גבוהים של אלפי שקלים על כל טון מתכת.

מדוע משלמים לכם על המתכת שלכם כל כך מעט?בשלב של קניית מתכת, רוכש הסוחר את המתכת הגולמית בתצורות שונות ובגדלים שונים, כך שבשלב הזה השווי שלה נמוך הרבה יותר מהשווי שלה לאחר תהליך העיבוד

ובכן, מלכתחילה קניית מתכת מבוצעת על מנת להפוך את המתכת העומדת לרשותכם למתכת גולמי שניתן לעשות בה שימוש בשימושים תעשייתיים שונים ובענף הבניין. בכדי לעשות זאת, צריך למשל הסוחר לנהל מגרש מתכת בו הוא אוגר את המתכות עד שמצטברת כמות מספקת של מתכת מסוג מסוים בכדי להמשיך איתה בתהליך. לאחר מכן צריך לפרק את הפריטים שנמסרו ולבודד מהם את חלקי המתכת. כך למשל, אתם הבאתם מכונת כביסה שלמה ועומדת וכדי למצות ממנה את המתכת, יש לפרק אותה לחלקים הקטנים ביותר שלה, להיפטר מכל החומרים האחרים ולהשאיר אך ורק את המתכת. את חלקי המתכת שנותרו יש לשנע למפעל מחזור שם עוברים כל חלקי המתכת תהליך של התכה והפיכת המתכת לנוזלית בכדי שניתן יהיה לצקת אותה לתצורה גולמית של מוטות וקורות בהם ניתן להשתמש בשימושים התעשייתיים הייעודיים.

כפי שניתן לראות, מדובר בתהליך לא קצר ולא פשוט, שיש לאורכו לא מעט עלויות אותן צריך לממן. בשלב של קניית מתכת, רוכש הסוחר את המתכת הגולמית בתצורות שונות ובגדלים שונים, כך שבשלב הזה השווי שלה נמוך הרבה יותר מהשווי שלה לאחר תהליך העיבוד שלה לכדי מתכת גולמית לתעשייה. כאשר אתם מוכרים את פריטי המתכת שלכם לסוחר, זה עלול להיראות לכם כמו ניצול, אבל כעת אתם מבינים את ההיגיון הכלכלי מאחורי התהליך שעוברת המתכת עד שהיא הופכת למתכת ממוחזרת שבה ניתן לעשות שימוש חוזר. תהליך זה מסביר בצורה מובהקת את פערי המחירים בין מכירת מתכות לסוחרי מתכות לצורך מחזור ובין קניית מתכות ממרכזי מכירה לאחר מחזור.

האם ניתן למכור גם חפצי מתכת חלודים?

ובכן, במרבית המקרים התשובה היא כן. החלודה היא שכבה חיצונית שעוטפת את המתכת ולאחר הסרתה מתקבלת מתכת נקייה ומבריקה ללא כל פגם. יחד עם זאת, ישנם חפצי מתכת ששוכבים במשך שנים ארוכות במרחב הפתוח ואלה יכולים לסבול מחלודה שחודרת אל תוך ליבת המתכת. במקרה כזה, המתכת תהיה מחוררת מאוד ואכולה מבפנים. זה לא אומר שלא ניתן למכור אותה לסוחר ולמחזר אותה, זה רק אומר שעל אף שהפריט נראה מאוד גדול וכבד, בפועל משקלו יהיה נמוך מאוד בגלל פגמי המתכת הפנימיים. בתהליך המחזור של המתכת, מבוצעת כאמור התכה של המתכת למתכת נוזלית ובתהליך הזה אין שום משמעות לחלודה או לפגמים במבנה המתכת. על כן, טכנית ניתן למחזר כל מתכת, גם אם היא מאוד חלודה ופגומה, אך יש לקחת בחשבון את השפעת הפגמים על משקל המתכת ובהמשך לכך גם על הסכום שתוכלו לקבל בעדה במכירתה לסוחר. פרט לכך, אין כל מגבלה על חפצי מתכת חלודים, יהיו חלודים ככל שיהיו.

קניית ברזל

ככל שהעולם הופך ליותר ויותר מודרני, יותר ויותר מתועש ויותר ויותר בנוי, כך עולה הצורך בחומרי הגלם שבאמצעותם מתרחש תהליךכיצד ממחזרים ברזל והיכן קונים אותו המודרניזציה הזה. חומרי גלם אלה מגיעים כולם מן הטבע, בדרך כלל בתהליך של כרייה, אך גם בתהליך של זיקוק, עיבוד והמרה. אחד מחומרי הגלם המבוקשים ביותר בעידן המודרני הוא ברזל ומתכות בכלל וככל שאנו מתקדמים בזמן, אנחנו נכנסים יותר ויותר לעידן בו רמת הביקוש לברזל הולכת ועולה מעבר להיצע שניתן לייצר באמצעות תהליכי כרייה. בתנאים אלה, עולה החשיבות של תהליך מחזור מתכות, תהליך שמתחיל בהשגת ברזל אותו ניתן למחזר וכאן נכנס למעשה לתמונה השוק של קניית ברזל.

מה זאת אומרת קניית ברזל ומי קונה אותו?

בוודאי שמעתם בשנים האחרונות על מקרים לא מעטים בהם עקרו פורעי חוק תשתיות ברזל מן המרחב הציבורי ובכלל זה גדרות בטיחות בכבישים ראשיים, עמודי תמרורים, כבלי נחושת המשמשים לתשתיות תקשורת, דודי שמש וחשמל וכן הלאה. הסיבה שעומדת מאחורי תופעות אלה היא העלייה בביקוש לברזל לעומת ההיצע הנמוך הקיים בשוק. פערים אלה גורמים לשתי תופעות שליליות: פעם אחת עודף הביקוש גורר עלייה של מחירי הברזל לרמה כזאת שהופכת אותם לבלתי כדאיים ופעם שנייה נגרם מחסור בברזל בו ניתן להשתמש לבניית תשתיות ובניית עוד מגוון רחב של מכלולים ומוצרים לעולם המודרני. אחד הפתרונות החשובים בהיבט זה הוא שימוש בברזל קיים ומחזורו לטובת מטרות אחרות, אלא שהרעיון הוא לא לעקור מכלולי ברזל בניגוד לחוק, אלא להשיג ברזל שאין בו כל שימוש ושניתן להשתמש בו למחזור במקום להשליכו לפח. קניית ברזל היא התהליך המסחרי שבו קונה סוחר מתכות ברזל מכל מקור אפשרי ומפנה אותו למפעלי מחזור או ממחזר אותו בעצמו בכדי למכור אותו הלאה לתעשיות שונות בהן נעשה שימוש בברזל.


קניית ברזל היא פרקטיקה המבוצעת כיום הן על ידי סוחרי מתכות, שמשמשים כמעין מתווכים בין הגורמים בשוק המעוניינים ויכולים למכור ברזל בלתי שמיש ובין התעשיות הזקוקות לו והן על ידי מפעלי מחזור מתכות שמנהלים פעילות רכש עצמאית משלהם, במסגרתה הם גם רוכשים את הברזל וגם ממחזרים אותו לטובת התעשיות השונות. המשמעות מבחינתכם היא שאם יש לכם ברזל מיותר, תוכלו גם להרוויח ממנו כסף וגם לעשות משהו מועיל למען האנושות והסביבה באמצעות מכירתו לאותם סוחרי ברזל.

אילו מוצרי ברזל ניתנים למכירה?

ובכן, בשוק של קניית ברזל קונים כל סוג של ברזל בכל מצב – מכונות כביסה ישנות, עמודי ברזל, מוטות ברזל, מקררים ישנים, מרכבים של כלי רכב, גדרות ומעקות שיצאו משימוש ואפילו מנגל ברזל. כל פריט שעשוי ברזל ניתן למכירה לסוחרי המתכות ולכל פריט כזה יש ערך. אחרי שאמרנו את זה, אי אפשר להתעלם מהעובדה שהערך של מנגל קטן לענף הברזל הוא זניח וכמעט לא קיים וגם אי אפשר להתעלם מכך שהכדאיות של בעל המנגל להתעסק בכל הנושא של מציאת סוחר המציע שירות של קניית ברזל, התמקחות איתו והובלת הברזל תמורת כמה שקלים בודדים, באופן מילולי, היא כדאיות נמוכה מאוד ואפילו לא קיימת. ישנה כמובן דרך להעריך את הכדאיות בכל מקרה ומקרה ועל הדרך הזאת נדבר עוד מעט, אבל בינתיים רק נאמר שגם אם אתם לא מתכוונים להתעסק בנושא, חשוב שאת פריטי הברזל שאתם לא צריכים יותר, לא תשליכו לפח האשפה השכונתי, אלא תניחו לצד הפח כך שאגף התברואה ברשות המקומית יוכל לאסוף אותו במשאית נפרדת ולהעביר אותו ליעדים בהם ניתן יהיה להפיק ממנו ערך. מרבית הרשויות המקומיות בישראל אכן נוהגות כך.

אז איך קובעים את הערך של הברזל?

ובכן, לכל מתכת יש מחיר. ישנה אפילו מתכת אחת שמהווה מכשיר פיננסי חשוב מאין כמותו, הלוא היא מתכת הזהב. יחד עם זאתמחזור מתכות לאיכות הסביבה כאמור, לכל מתכת יש מחיר והמחיר הזה נקוב במונחי כסף ליחידת משקל. ברזל היא מתכת פשוטה ושכיחה יחסית ולכן העלות שלה נמוכה למדי, מה שאומר שבכדי להפוך את כל העסקה לכדאית עבורכם אתם זקוקים למכלולי ברזל כבדים למדי. כדי לסבר את אוזניכם, מחיר ברזל בתהליך של קניית ברזל עומד על שקלים בודדים לקילו בודד. זה אומר שאם הברזל בפריט אותו אתם רוצים למכור עומד על מספר קילוגרמים בלבד, אין לכם מה לצפות ליותר מכמה עשרות שקלים בתמורה לברזל. יחד עם זאת, אם יש בידיכם מכלולי ברזל כבדים שמשקלים מגיע למאות קילוגרמים, הרי שמדובר פה כבר במאות שקלים ולעיתים גם באלפי שקלים. האם אתם רוצים להתעסק עם כל זה בכדי להפיק את הרווח הפוטנציאלי או לא, זה כבר עניין אישי שלכם, אבל האפשרות קיימת ובכל מקרה כפי שאמרנו קודם לכן, גם אם אתם לא רואים כל כדאיות לעסוק בכך, כדאי בהחלט לפנות את הברזל לצד פח האשפה השכונתי.

אבל עוד יותר מכך, גם אם המחיר אותו אתם צפויים לקבל עבור הברזל שבידיכם לא ממש מעניין אתכם, עדיין עומד בפניכם האתגר של פינוי הברזל מהשטח הפרטי שלכם. בהיבט זה בוודאי תשמחו לשמוע שסוחרים המציעים את השירות של קניית ברזל הם האחראים על איסוף הברזל מביתכם ולכן גם אם אין לכם כל צורך בכסף שאותו תוכלו לקבל בתמורה לברזל שברשותכם, עדיין נכון יותר מכל בחינה אפשרית להזמין סוחר מתכות שיפנה את הברזל מהשטח הפרטי שלכם ויחסוך לכם את הצורך להתמודד איתו בעצמכם.

מה עושים עם הברזל לאחר קנייתו?

אחת הסיבות שהשווי של קילו ברזל בתהליך של קניית ברזל הוא כל כך נמוך היא שקניית הברזל היא רק השלב הראשון בתהליך ארוך שמיועד להחזיר את הערך של הברזל. כך למשל, אם אתם מוכרים ברזל מכונת כביסה, צריך עוד להגיע אליכם ולאסוף את מכונת הכביסה. לאחר מכן יש לבצע פירוק יסודי של מכונת הכביסה, להפריד בין הברזל ובין שאר החומרים ולהעביר כל אחד מהם לכתובת המתאימה. לאחר מכן מתחיל תהליך של מחזור הברזל, המבוסס בעיקרו על התכת הברזל ויציקתו בצורת מוטות ברזל במידות שונות, אותם מוכרים לתעשיות השונות לרבות לענף הבניין לשימוש חוזר.

כשמבינים את זה, מבינים מדוע סוחרי מתכות, שגם הם פועלים לפרנסתם ולא לשם שמים, לא יכולים להציע סכומים גבוהים על הברזל אותו הם רוכשים מהמקורות השונים. יחד עם זאת, במכירת ברזל שבידיכם אתם גם מסייעים להנעת הכלכלה וגם להגנה על איכות הסביבה ואם לא די לכם בכך, הרי שמכירת הברזל שברשותכם לידי סוחר מתכות במסגרת עסקת קניית ברזל, מאפשרת לכם להיפטר מכל הברזל החלוד שהצטבר אצלכם בחצר מבלי שאתם צריכים לנקוף אצבע. דבר נוסף שמבינים הוא שאין ממש טעם לבצע השוואות מחירים ואיסוף הצעות מחיר מסוחרים שונים. למעט במקרים של משקלים גבוהים במיוחד, הפערים בין הסוחרים השונים יישארו תמיד זניחים. פשוט מצאו סוחר מתכות שמוכן להגיע אליכם לאסוף את הברזל והניחו את העניין מאחוריכם. מבחינתכם סיימתם עם הברזל המיותר הזה ומבחינת הברזל עצמו, מדובר בהתחלה חדשה, בתעשייה חדשה ובשימוש חדש שממתין לו מעבר לפינה.

תוכן עניינים
072-3940729
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!